Malajzia trip 1 – Deň pred odchodom,prečo ako načo

Ahoj, pred 4týždňami som si povedal že mám plné zuby práce,zvážil som možnosti a kúpil si letenku do Malajzie.

Prečo? Lebo zobrať sa a LEN TAK odísť niekam ďaleko bolo vždy mojim snom, lebo mám plné zuby práce a mám pocit že sa len ničím a nežijem,lebo mi už vadí tento spôsob života,a znova preto lebo som to vždy chcel spraviť.

Prečo Malajzia? Lebo som si pozrel zoznam krajín s bezvizovym vstupom,ďalej krajiny kde môžem pobudnuť bez víz viac ako mesiac(najlepšie 90dní),krajiny ktore vyhovovali som si pozrel na googli,základne info,par cestopisov,pozrel som si ceny leteniek,kam to bude najlacnejšie…a Malajzia bola jasná.

Nie,nie je to zaostalý štát s ludožrútmi a nebezpečím na každom kroku. Polostrov je rozvinutejší ako niektoré časti europy,hypermoderné mestá,vo vnutrozemí pralesy,aj ked už bez pôvodnej divočiny. Druhá časť Malajzie je na ostrove Borneo,pobrežné mestá taktiež moderné,čím viac do vnutrozemia,tým väčšia divočina a prales,aj keď z neho už vela neostalo lebo sa štát rýchlo rozvíja a Dove si kupuje čoraz viac ludí takže palmový olej sa predsa niekde pestovať musí pre rozmaznane europske riťky. Ostrovná časť Malajzie sa skladá zo štátov Sarawak a Sabah,z polostrova sa tam dá dostať LEN lietadlom. Vraj je nenormálny rozdiel medzi týmito dovma časťami,uvidíme, Sabah mám ako ciel aj za cenu že by som musel predať obličku aby som mal na tu vnutroštatnu letenku.(no uvidíme po prílete..)

Je 14:49 , včera som mal posledný deň v práci,dnes vegetím, o 15hodín vyrážam na letisko a ešte som sa ani nezačal baliť(po dopísaní ASI začnem). Všetci,ktorý si myslia že dni pred cestou trávim tým že sa vytešujem že idem a že som nedočkavý a radujem sa,ste mimo. Je to kopec starostí(aj dva kopce) a kopec stresu(aj za tri kopce),najmä ak si všetko vybavujete zo zahraničia lebo nie ste doma,a polená pod nohy padaju jedno za druhym.

Len pečené holuby do huby nepadajú,tak všetci ktorí to čítate a zároveň si vravíte “aj ja by som chcel” a pod. tak neseď doma a choď si zarobiť aby si mohol robiť to čo máš rád. Už odbáčam.

Zajtra 06:07 bus do mesta,príchod 06:40 , 07:00 bus z mesta na letisko, príchod 10:05 , odlet z Londýna 13:35 , prílet do Dubaia 00:25 miestneho času , odlet 04:05 , prílet do Kuala Lumpur 21.2. 14:55 miestneho času. – toto je plán,okrem toho ďalej neplánujem nič. Chcem sa vyhnúť tomu že budem len behať z miesta na miesto aby som toho videl čo najviac a zas to bude len o strese. NIE. Mám couchsurferku na prvé dva noci v KL. Napíšem si zoznam miest ktoré chcem vidieť,ale nebudem sa za nimi hnať. Chcem tráviť čas na pláži. Nebojím sa toho že by som nič nevidel alebo niečo premeškal,idem na dva mesiace. Budem týždeň vegetiť na pláži,len tak,lebo sa mi bude chcieť. Budem stopovať a viesť sa na náhodné miesta,len tak.
Nemám vela peňazí,pravdepodobne budem hladať ďalších couchsurferov,len tak. Prespávať na pláži,len tak(vrámci možností,momentálne sú tam búrky,do konca mesiaca by mali byť preč). 30°C sa drží celoročne,nočná teplota okolo 25°C , nižšie klesá len vo vyšších nadmorských výškach.

Užívať si a žiť svoj sen,len tak.

Advertisement

Napíš koment

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s